Aktualności

Wielki Post po klaretyńsku.

Misyjność naszego charyzmatu polega na tym, by „na wzór Apostołów z pochodnią Ewangelii w ręku oświecać cały świat”. W czasie Wielkiego Postu wiąże się to między innymi z prowadzeniem rekolekcji wielkopostnych w rożnych miejscach kraju.

W tym roku, jako Misjonarki Klaretynki RMI rozpoczęłyśmy posługę od Środy Popielcowej. Wtedy to s. Monika RMI w raz z ks. Maciejem Będzińskim rozpoczęli przeżywanie i prowadzenie rekolekcji dla kleryków WSD w Koszalinie. Przez kilka dni wspólnie z alumnami i ojcami duchownymi seminarium rozważali czym jest duchowość kapłańska, jak żyć nią w codzienności i z jakich pomocy korzystać, by się nie wypalić.

Prosto z Koszalina Boże prowadzenie zawiodło do Jedlni (diecezja radomska), gdzie w parafii św. Mikołaja i św. Małgorzaty rekolekcjoniści spędzili prawie tydzień. Modląc się i przeżywając rekolekcje z dorosłymi, młodzieżą i dzieciakami.

Na wielkopostno – misyjnych drogach nie zabrakło też spotkania formacyjnego dla księży z diecezji radomskiej należących do Papieskiej Unii Misyjnej. S. Monika RMI w kilku punktach przedstawiała uczestnikom, co w życiu kapłańskim jest najważniejsze według bł. o. Pawła Manny.

W ostatnich dniach z „pochodnią Ewangelii w ręku” s. Monika RMI pospieszyła do nauczycieli religii i katechetów z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. W niezwykle gościnnym domu Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie odbyły się bowiem rekolekcje prowadzone przez pracowników Papieskich Dzieł Misyjnych: panią Alicję Zareba, ks. Jacka Golombka i naszą s. Monikę Juszkę. Cały weekend od 8 do 10 marca wypełniony był modlitwą, refleksją oraz praktycznym warsztatem na temat formacji, animacji i współpracy misyjnej.

Cieszymy się z każdego spotkania z drugim człowiekiem i z każdego doświadczenia działania Pana Boga w nas samych i w innych. Wiele już za nami, a to jeszcze nie koniec w Wielkim Poście 2024 roku!

Ostatnio dodane: