Aktualności

Informacje i wydarzenia

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Czytaj więcej »

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.

Czytaj więcej »

Rekolekcje w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Każdy, kto chce się rozwijać potrzebuje nieustannej formacji. Dobry lekarzy, architekt czy nauczyciel czyta i dokształca się nieustannie. Podobnie jest z katechetami i nauczycielami religii. Oni troszczą nawet nie tylko o formację intelektualną, ale też o formację duchową. Dlatego też co roku odprawiają rekolekcje.

Czytaj więcej »

Misyjny Kongres Dzieci

Diecezjalny Misyjny Kongres Dzieci w Pliszczynie to już tradycja! To niezwykle radosne, kolorowe i misyjne wydarzenie gromadzi co roku zaangażowanych w dzieło misyjne: dzieciaki młodzież i animatorów z archidiecezji lubelskiej. Tym razem spotkaliśmy się 15 czerwca!

Czytaj więcej »