Aktualności

Narodowy Marsz Życia

„Niech żyje Polska!” – pod takim hasłem odbył się 14 kwietnia bieżącego roku w całej Polsce bardzo szczególny marsz. Marsz w obronie życia.

Uczestniczący w nim Polacy wyrazili swój sprzeciw wobec ataków na rodzinę, a w szczególności wobec drastycznych prób liberalizacji praw chroniących życie dzieci nienarodzonych. Marsz ten odbył się w wielu miastach naszego kraju. Nie zabrakło oczywiście i Warszawy. To tutaj naszą wspólnotę reprezentowała s. Bogusława Woźniak RMI, która z grupą parafian uczestniczyła w uroczystej Mszy św. w Katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze. 

Po liturgii uczestnicy marszu wyruszyli w kierunku Starego Miasta, gdzie dołączyli do innych grup na Placu Zamkowym i już razem przeszli Traktem Królewskim w kierunku placu Trzech Krzyży, gdzie było zakończenie całego wydarzenia.

Marsz odbył się w sposób bardzo godny, w pokoju, we wzajemnym szacunku oraz świadomości, że wszyscy spotkaliśmy się by bronić sprawy świętej dla naszej ojczyzny – obrony życia każdego polskiego dziecka i jego rodziny.

bw/rmi

Ostatnio dodane:

Uroczystość Trójcy Świętej

„Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
W naszym klaretyńskim charyzmacie staramy się wypełniać to Jezusowe polecenie głosząc Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich.

Zesłanie Ducha Świętego

Od początku istnienia Zgromadzenia Duch Święty przynagla nas do odnowy Kościoła i głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu.