Aktualności

Tydzień Misyjny 2023

22 października, czyli w przedostatnią niedzielę tego miesiąca,
rozpoczynamy w tym roku TYDZIEŃ MISYJNY.
Wyjątkowy czas, aby siebie i innych budzić do misyjnego zaangażowania.

Nie potrzeba wiele, by czynić wielkie dzieła. Dobrze zrozumiała to bł. Paulina Jaricot, która na początku XIX wieku prosiła o jeden „dziesiątek różańca” w intencji misji codziennie i równowartość jednej bułki dla braci i sióstr na krańcach świata raz w miesiącu.

Tak narodziły się w Kościele dwa wielkie dzieła: Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Stowarzyszenie Żywy Różaniec. Intuicja i zaangażowanie bł. Pauliny dały również początek Papieskim Dziełom Misyjnym oraz Niedzieli Misyjnej.

Warto w tym tygodniu ( i nie tylko 🙂 ) pamiętać, że sprawa ewangelizacji świata jest sprawa całego Kościoła, a zatem każdego z nas.

Można zacząć choćby od modlitwy różańcowej w duchu misyjnym, od przygotowania misyjnej dekoracji lub „Kolorowego Tygodnia Misyjnego” z najmłodszymi – https://missio.org.pl/papieskie-dzielo-misyjne-dzieci/wszystkie-kolory-misji-2022/

Materiały potrzebne do misyjnej formacji i animacji znajdują się tutaj:

Ostatnio dodane:

Uroczystość Trójcy Świętej

„Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
W naszym klaretyńskim charyzmacie staramy się wypełniać to Jezusowe polecenie głosząc Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich.

Zesłanie Ducha Świętego

Od początku istnienia Zgromadzenia Duch Święty przynagla nas do odnowy Kościoła i głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu.