Aktualności

Z Konsekrowanymi…

„Uczestniczymy w jedynej misji Kościoła, jaką rozpoczął Jezus, posłany przez Ojca, a którą kontynuowali posłani przez Jezusa Zmartwychwstałego Apostołowie, by głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. (Konstytucje 5b)

Na zaproszenie księdza dra Łukasza Darowskiego SDS, ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, s. Jolanta Hernik poprowadziła dzień skupienia, w którym wzięli udział nowicjusze, klerycy i wspólnoty księży salwatorianów oraz sióstr salwatorianek.

Przyroda pomaga

Skupienie to odbyło się w dniach 10 i 11 maja w salwatoriańskim seminarium. Bardzo pomocne w refleksji i pełnym duchowego bogactwa przeżywaniu tego czasu były warunki zewnętrzne, które temu towarzyszyły: cisza i przepiękna przyroda otaczająca budynek. Pomogło również dobre rozplanowanie czasu dzielonego między modlitwę i osobiste przemyślenia.

Życie konsekrowane jest piękne!

S. Jolanta podzieliła się refleksją dotyczącą takiego tematu jak: „Piękno Życia Konsekrowanego. Jak świadomie i odpowiedzialnie przeżywać siebie i powołanie do życia według rad ewangelicznych”. Obszerny temat został podzielony na trzy spotkania. Trzeba było bowiem zmieścić dużo treści w krótkim czasie. Na szczęście, dzięki Bożemu prowadzeniu i dyspozycyjności do słuchania ze strony uczestników, udało się tego dokonać.

Klimat jest ważny

Niezwykły klimat zarówno przyrody jak i ten wyczuwalny pomiędzy ludźmi, klimat braterstwa i otwartości na to co nowe, towarzyszył od pierwszego momentu spotkania. Skupienie zakończyło się gestami i wyrazami wdzięczności zarówno mieszkańców seminarium w Bagnie wobec s. Jolanty, jak i s. Jolanty wobec do wszystkich uczestników.

jh/rmi

Ostatnio dodane:

Uroczystość Trójcy Świętej

„Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
W naszym klaretyńskim charyzmacie staramy się wypełniać to Jezusowe polecenie głosząc Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich.

Zesłanie Ducha Świętego

Od początku istnienia Zgromadzenia Duch Święty przynagla nas do odnowy Kościoła i głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu.