Aktualności

Św. Józef – główny patron Zgromadzenia

Zaraz po Maryi Niepokalanej, drugim patronem naszego Zgromadzenia
jest św. Józef, którego uroczystość obchodzimy 19 marca.

Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Opiekun Świętej Rodziny był bardzo bliskim świętym również dla naszej Matki Założycielki. Wielokrotnie prosiła Go o wstawiennictwo i nigdy jej nie odmówił 🙂

Matka Antonia sama opisała jak w czasie budowy domu w Carcagente zabrakło środków na kontynuowanie prac i trzeba było je przerwać. Powiedziała wtedy pracownikom, że nie ma pieniędzy, ale ma wielką ufność w św. Józefa i jego pomoc. Robotnicy wyśmiali ją i porzucili wszelkie prace, do czasu, aż „św. Józef nie przyniesie im potrzebnych pieniędzy”.

Po tygodniu, do furty klasztornej zapukał pewien nieznajomy człowiek, wyglądający na biedaka potrzebującego pomocy. Jednak nie prosił o pomoc, a przyniósł małe zawiniątko, które zostawił siostrom i odszedł bez słowa. Matka Antonia zanim jeszcze otworzyła paczuszkę zawołała do sióstr, że to są na pewno pieniądze od św. Józefa. Wielkie było zdumienie wspólnoty, kiedy okazało się, że w środku są pieniądze pozwalające zapłacić wszystkie zaległe faktury za budowę, a nawet kontynuować prace. Maria Antonia natychmiast poszła zapytać rożnych znajomych i dobroczyńców czy ktoś z nich przysłał tę paczkę. Kiedy wszyscy odpowiedzieli, że nie mają z tym nic wspólnego, Matka wróciła do klasztoru i zapisała w księdze ekonomii wspólnoty: „5 kwietnia 1876 rok, 7500 peset otrzymane do od św. Józefa„.

Kiedy potrzebujemy pomocy, kiedy brakuje nam czegokolwiek w codzienności, prośmy św. Józefa o wstawiennictwo. Ten, który troszczył się o wszystko, co było potrzebne Jezusowi i Maryi, dobrze będzie umiał zaradzić i naszym potrzebom!

Ostatnio dodane: