Aktualności

Śluby Matki Założycielki

Według zachowanych w Zgromadzeniu akt profesji zakonnej
„27 sierpnia 1855 roku, w wieku 41 lat, siostra Maria Antonia od Świętego Piotra Paris złożyła profesję zakonną na ręce Jego Ekscelencji Antoniego Marii Klareta i Klary”.

W tradycji Zgromadzenia, od samych początków, bardzo mocno wspominamy i świętujemy ten dzień. Sama Antonia tak wspomina to wydarzenie:

„Kiedy Jego Ekscelencja włożył mi na głowę wianek, poczułam na głowie tak niezwykły ciężar, że aż się pochyliłam, a przecież wianek sam w sobie ważył niewiele, bo był z bardzo delikatnych kwiatów. Kiedy zdziwiłam się tym ogromnym ciężarem Nasz Pan powiedział mi: To jest córko moja ciężar, który nakładam na ciebie dla odnowy mojego Kościoła. I trzy razy Jego Boski Majestat zwołał mnie z wielka czułością: oblubienico moja, dając mi do zrozumienia, że kocha mnie bardzo Przedwieczny Ojciec i Syn i Duch Święty”.

Tę troskę o odnowę Kościoła, a w szczególności kapłanów i osób konsekrowanych, Matka Założycielka przekazała w charyzmacie każdej Misjonarce Klaretynce RMI.

Dla wielu z nas, Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek, data 27 sierpnia jest rocznicą pierwszej lub wieczystej profesji zakonnej. Prosimy zatem o modlitwę!

Ostatnio dodane:

Wyzwanie FIT 40.

Bardzo dbamy o zdrowie. O właściwe odżywianie, ruch, ćwiczenia fizyczne.