Aktualności

Maryja jest wielkim znakiem na naszej drodze…

… Jej życie w ubóstwie, posłuszeństwie i czystości jest dla nas wzorem” (Konst. 9)

Pod datą 25 sierpnia 1990 s. Natividad Sanz (+) zapisała w księdze historii pierwszej wspólnoty w Polsce, że tego dnia siostry ustawiły w kaplicy tabernakulum, powiesiły krzyż i… obraz Matki Boskiej Częstochowskiej!

Maryja Jasnogórska od pierwszej chwili towarzyszy Misjonarkom Klaretynkom RMI w naszym kraju. Dzisiaj Jej uroczystość. Dziękujemy zatem Panu Bogu za dar Matki z częstochowskiego wzgórza i dziękujemy za dar Maryi w naszym charyzmacie.

„Miłość do Najświętszej Maryi Panny jest charakterystyczną cechą duchowości
naszej wspólnoty zakonnej”. (Konst. 9)

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.