Aktualności

Rocznica założenia Zgromadzenia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie RMI_CAR-2.jpg

„Święty Antoni Maria Klaret i Matka Maria Antonia Paris, pobudzeni przez Ducha Świętego, założyli nasze Zgromadzenie dnia 25 sierpnia 1855 roku w Santiago na Kubie. Nazwa naszego Zgromadzenia brzmi: Siostry Maryi Niepokalanej Misjonarki Klaretynki” (Konst. 1).

Takie były nasze początki. 25 sierpnia 1855 św. Antoni Maria Klaret podpisał akta założenia Instytutu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Tym samym powołał do życia nasze maryjne i misyjne zgromadzenie samemu stając się jego współzałożycielem.

„Nasze Zgromadzenie narodziło się w Kościele, aby być „nowym zakonem”, ale nie nowym w teorii, lecz w działaniu. Od początków Zgromadzenia Duch święty przynagla nas do odnawiania Kościoła poprzez zachowanie Świętego Prawa i radykalne życie według rad ewangelicznych” (Konst. 2)

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Nasze-Zgromadzenie-narodzilo-sie-w-Kosciele-aby-byc-NOWYM-ZAKONEM-ale-nie-w-teorii-lecz-w-praktyce-1024x390.png

Od tamtej pory niesiemy Ewangelię do wielu zakątków świata https://misionerasclaretianasrmi.org/community/ czyniąc wszystko „aby Bóg był poznany i kochany przez wszystkich ludzi (Konst. 10).

25 sierpnia to również rocznica założenia pierwszej wspólnoty w Polsce.

W 1990 roku pierwsze trzy siostry (+) Natividad Sanz RMI, Jolanta Kafka RMI i Bogumiła Pistelok RMI, po latach formacji i posługi we Włoszech, na zaproszenie Misjonarzy Klaretynów przyleciały do Warszawy.
W pierwszych dniach towarzyszyła im ówczesna Matka Generalna Zgromadzenia s. Eusebia Pizarro RMI. Siostry zamieszkały w parafii św. Marii Magdaleny na Bródnie gdzie gościny i wszelkiej pomocy udzielił im ksiądz proboszcz (+)Stanisław Rawski.

I tak już od 33 lat, na naszej ojczystej ziemi, wszelkimi możliwymi sposobami na wzór Apostołów niesiemy Ewangelię i na wzór Niepokalanej staramy się walczyć ze złem w jakiejkolwiek jego formie.

Jeśli jesteś ciekawy co robimy konkretnie, dzień po dniu, zobacz sam!

Ostatnio dodane:

Wyzwanie FIT 40.

Bardzo dbamy o zdrowie. O właściwe odżywianie, ruch, ćwiczenia fizyczne.