Aktualności

Prośba o modlitwę

W środkowej Nigerii, 1 lutego br., we wspomnienie Męczenników Klaretyńskich zostało porwanych z terenu parafii dwóch naszych Braci Misjonarzy Klaretynów.

Są to o. Kenneth Kanwa CMF i o. Jude Nwachukwu CMF. Jeden z nich jest półtora roku po święceniach kapłańskich, drugi 6 lat. 

Porywacze, z którymi jest kontakt telefoniczny, żądają wysokiego okupu, grożąc śmiercią Klaretynom. 

Sytuacja jest bardzo poważna ponieważ podejrzanymi są osoby z parafii. Co więcej, czworo z podejrzanych zostało ujętych i uwięzionych przez parafialną młodzież, która ogłosiła, że jeśli Misjonarze Klaretyni nie zostaną wypuszczeni, spalą żywcem te cztery pojmane osoby. 

Przemoc zawsze generuje przemoc i nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. 

Módlmy się zatem o pełne pokoju i mądrości rozwiązanie całej sytuacji. O zdrowie i życie dla porwanych Misjonarzy Klaretynów, ale również dla wszystkich parafian. 

Ostatnio dodane:

W Siedlcach o modlitwie.

11 czerwca bieżącego roku s. Jolanta Hernik RMI poprowadziła w Siedlcach jedno ze spotkań z cyklu „Przekroczyć siebie”. Zgromadzonym uczestnikom przedstawiła tę perłę duchowości, którą jest modlitwa.

Misyjne posłanie na Lednicy

1 czerwca 2024 roku na Polach Lednickich miało miejsce kolejne spotkanie młodych z całej Polski. Tym razem były tam również obecne Papieskie Dzieła Misyjne, a wśród nich s. Monika Juszka RMI.

Dzień powołania klaretyńskiego 2024

„Nasze klaretyńskie powołanie jest darem, na który powinnyśmy odpowiadać każdego dnia, żyjąc w całkowitej dyspozycyjności wobec woli Ojca, z radością oddane głoszeniu Świętego Prawa Pana całemu stworzeniu, poprzez styl życia pracowity, prosty i ubogi” (Konstytucje Zgromadzenia).