Aktualności

Msza Święta w intencji sióstr misjonarek.

Co roku, w bliskości 1 października, czyli wspomnienia św. Tereski od Dzieciątka Jezus, patronki misji, komisja misyjna przy konferencji Wyższych przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, organizuje specjalną Mszę świętą w intencji sióstr zakonnych misjonarek. W tym roku było to 25 września.

Wraz z 80 innymi siostrami z wielu zgromadzeń modliliśmy się tego dnia również i my: s. Luisa RMI, s. Bogusia RMI i s. Monika RMI. Prosiłyśmy również o pokój na świecie.

O. prof. Tomasz Szyszka SVD przypomniał w homilii, że „Misje to sprawa wiary, miłości i entuzjazmu. Nie pytajmy czy buddyści będą zbawieni. Pytajmy siebie czy wypełniamy nasz obowiązek głoszenia Ewangelii „aż po krańce świata”.  

Po Mszy św. niezwykle poruszającym świadectwem przeżywania z wiarą sytuacji wojny na Ukrainie podzieliła się z nami s. Jana FMM pochodząca właśnie z tego udręczonego walkami kraju.

Bożemu Miłosierdziu zawierzamy rządzących narodami oraz tych, którzy są Jezusowymi świadkami głosząc Ewangelię życiem, czynem i słowem we wszystkich zakątkach świata

Ostatnio dodane: