Aktualności

Formacja konsekrowanych.

W dniach 28 i 29 grudnia, s. Jolanta Hernik RMI prowadziła warsztat formacyjny pt. „Troska o powołanie”.

Warsztat był z przeznaczony dla sióstr na etapie formacji juniorackiej. Wzięło w nim udział 28 sióstr, z różnych zgromadzeń zakonnych w charyzmacie honorackim, z 4 krajów Europy: Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Dni formacji odbyły się w Honoratianum – Centrum Duchowości w Zakroczymiu. Centrum to jest prowadzone przez Braci Kapucynów.

Było: aktywnie, intensywnie, twórczo i pogodnie.

jh/rmi

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.