Aktualności

Dzień powołania klaretyńskiego.

„Nasze klaretyńskie powołanie jest darem, na który powinnyśmy odpowiadać każdego dnia”.

Słyszymy dzisiaj w Ewangelii między innymi takie słowa: „W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę”.

31 maja, w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w dniu kiedy Maryja wyrusza w drogę by nieść Jezusa i służyć potrzebującej osobie, świętujemy w Zgromadzeniu DZIEŃ POWOŁAŃ KLARETYŃSKICH. To szczególna okazja, żeby z całym Zgromadzeniem, we wszystkich wspólnotach, dziękować Panu Bogu za każdą Misjonarkę Klaretynkę RMI i nasze powołanie.

Powołanie klaretyńskie to powołanie do głoszenia Słowa, do odnowy Kościoła, do dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie. Powołania do życia na wzór Apostołów i Maryi Niepokalanej. Powołania do walki ze złem w każdej jego formie i do bycia z ludźmi i wśród ludzi będąc dla nich znakiem Bożej miłości. Oto nasz charyzmat w „pigułce”:

Niezależnie od tego ile mamy lat, we wszystkich okolicznościach naszego życia, możemy uczyć się od Maryi postawy słuchania, odwagi wiary, głębokiego rozeznawania i oddania w służbie. Możemy uczyć się tak jak Ona wychodzić poza własne plany i upodobania. Od Maryi uczymy się głębokiego przekonania, że Bóg jest z nami i dzięki temu jesteśmy w stanie otworzyć na ewangeliczną drogę czułości i misyjnego świadectwa.

Ostatnio dodane: