Aktualności

Wielkanocne spotkania.

Jezus po zmartwychwstaniu spotykał się z wieloma osobami. Pozwalał się rozpoznać i dla każdego miał słowa otuchy i pocieszenia. Dlatego też oktawa wielkanocna to dobry czas wielu spotkań również dla nas.

S. Bogumiła RMI spotkała się z podopiecznymi i opiekunami Punktu Wsparcia wspólnoty l’Arche w Warszawie. W piątek, 19 kwietnia, gościnne pomieszczenia kościoła ewangelicko-reformowanego przy al. Solidarności 76a były świadkiem radosnego świętowania z okazji zmartwychwstania Pana Jezusa.

S. Monika RMI miała okazję spotkać się w tym świątecznym tygodniu z przedstawicielami Papieskich Dzieł Misyjnych w USA oraz pracownikami krakowskiej Caritas pomagającym uchodźcom z Ukrainy. Z panem Janem Sobierajskim, twórcą między innymi takich filmów jak: „Miłość i Miłosierdzie”, „Dwie korony” czy najnowszego filmu „Powołany”. A także z siostrami Renatą i Małgorzatą, które na co dzień pracują w Kazachstanie i Uzbekistanie.

Dobry czas wdzięczności Panu Bogu za każdą spotkaną osobę. A jeśli jeszcze nie wiedzieliście filmu pana Jana Sobierajskiego zachęcamy gorąco! Film dostępny jest na YT – https://www.youtube.com/watch?v=Zoos1qXlINM&t=2376s

Ostatnio dodane:

Uroczystość Trójcy Świętej

„Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
W naszym klaretyńskim charyzmacie staramy się wypełniać to Jezusowe polecenie głosząc Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich.

Zesłanie Ducha Świętego

Od początku istnienia Zgromadzenia Duch Święty przynagla nas do odnowy Kościoła i głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu.