Aktualności

Nowenna 2022.

Jako Siostry Maryi Niepokalanej Misjonarki Klaretynki do uroczystości naszej Patronki przygotowujemy się każdego roku przez 9 dni odprawiając nowennę.

Od 29 listopada do 7 grudnia, w całym naszym Zgromadzeniu, ze szczególną uwagą i pobożnością odprawiamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

To główna Patronka naszego Zgromadzenia. Jej życie ma być dla nas wzorem. To Ona uczy nas walczyć ze złem w każdej jego formie w nas samych i w świecie, który nas otacza.

W tym roku przyglądać się będziemy postawom Maryi. Pragniemy uczyć się od Niej takich zachowań, które pomagają słuchać Boga i ludzi, a tym samym pomogą nam być bardziej ludzkimi i bardziej podobnymi do Pana Boga.

Zapraszamy na nasz profil FB gdzie codziennie publikować będziemy myśl na dany dzień nowenny, fragment z Pisma Świętego do przemyślenia i kilka słów krótkiej modlitwy.

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.