Aktualności

Misyjne pozdrowienia.

W Tygodniu Misyjnym otrzymałyśmy pozdrowienia z różnych stron świata. Przekazujemy je wszystkim naszym przyjaciołom, współpracownikom
i dobroczyńcom.

S. Anna Daszkowska RMI od 14 lat pracuje w Nigerii jako lekarka i formatorka, a przede wszystkim MISJONARKA. Z okazji Tygodnia Misyjnego s. Anna przesyła pozdrowienia prosto z afrykańskiej ziemi.

Madagaskar to piękny i ciekawy kraj. Ciekawa jest również misja klaretyńska w tym kraju. Bo jest to misja wspólna Misjonarzy Klaretynów i Misjonarek Klaretynek RMI.

Siostry Rani Michael RMI, Anne Thashni RMI i Helmy Alphonsa RMI oraz ojcowie Zbigniew Łaś CMF, Justin Kuzhippalayil CMF i Eusebius Toda CMF od ponad ropku posługują wspólnie w misji Ankarana.

Jak można się domyśleć po imieniu i nazwisku o. Zbigniew jest Polakiem i zaprasza nas dzisiaj do wspólnej modlitwy maryjnej prosto z Madagaskaru!

S. Beata Kruszewska RMI od 16 lat posługuje poza granicami naszego kraju. Ukraina, Kuba, Honduras, a teraz znów „wyspa jak wulkan gorąca”. Wszystko dlatego, że to miłość Chrystusa przynagla do głoszenia Ewangelii.

Jak mówi s. Beata „misjonarz jest wielozadaniowy. Idzie tam gdzie jest potrzebny i robi to co jest potrzebne”.

Chociaż kończy się oficjalnie Tydzień Misyjny niech nie kończy się nasza misyjna odpowiedzialność w modlitwie i ofierze za braci i siostry na krańcach świata oraz za tych, którzy na co dzień tam głoszą Chrystusa czynem i słowem.

Ostatnio dodane:

Uroczystość Trójcy Świętej

„Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
W naszym klaretyńskim charyzmacie staramy się wypełniać to Jezusowe polecenie głosząc Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich.

Zesłanie Ducha Świętego

Od początku istnienia Zgromadzenia Duch Święty przynagla nas do odnowy Kościoła i głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu.