Aktualności

Misyjne pozdrowienia.

W Tygodniu Misyjnym otrzymałyśmy pozdrowienia z różnych stron świata. Przekazujemy je wszystkim naszym przyjaciołom, współpracownikom
i dobroczyńcom.

S. Anna Daszkowska RMI od 14 lat pracuje w Nigerii jako lekarka i formatorka, a przede wszystkim MISJONARKA. Z okazji Tygodnia Misyjnego s. Anna przesyła pozdrowienia prosto z afrykańskiej ziemi.

Madagaskar to piękny i ciekawy kraj. Ciekawa jest również misja klaretyńska w tym kraju. Bo jest to misja wspólna Misjonarzy Klaretynów i Misjonarek Klaretynek RMI.

Siostry Rani Michael RMI, Anne Thashni RMI i Helmy Alphonsa RMI oraz ojcowie Zbigniew Łaś CMF, Justin Kuzhippalayil CMF i Eusebius Toda CMF od ponad ropku posługują wspólnie w misji Ankarana.

Jak można się domyśleć po imieniu i nazwisku o. Zbigniew jest Polakiem i zaprasza nas dzisiaj do wspólnej modlitwy maryjnej prosto z Madagaskaru!

S. Beata Kruszewska RMI od 16 lat posługuje poza granicami naszego kraju. Ukraina, Kuba, Honduras, a teraz znów „wyspa jak wulkan gorąca”. Wszystko dlatego, że to miłość Chrystusa przynagla do głoszenia Ewangelii.

Jak mówi s. Beata „misjonarz jest wielozadaniowy. Idzie tam gdzie jest potrzebny i robi to co jest potrzebne”.

Chociaż kończy się oficjalnie Tydzień Misyjny niech nie kończy się nasza misyjna odpowiedzialność w modlitwie i ofierze za braci i siostry na krańcach świata oraz za tych, którzy na co dzień tam głoszą Chrystusa czynem i słowem.

Ostatnio dodane:

Triduum Matki Założycielki 2025

Maria Antonia Paris przez całe swoje życie pokładała wielką ufność w Bogu, ufała „wbrew wszelkiej nadziei”. 17 stycznia 1855 roku oddała swoją duszę i życie Bogu powracając do Jego domu. Dzisiaj, 170 lat później, w kontekście obchodów Jubileuszu 2025, który Kościół nam proponuje, Matka Antonia wzywa nas do tego, by być PIELGRZYMAMI NADZIEI. I to jest właśnie temat przewodni tegorocznego triduum przygotowania do uroczystości Matki Założycielki.

Jubileuszowe otwarcie drzwi

24 grudnia 2024 roku papież Franciszek otworzył Drzwi Święte w watykańskiej Bazylice św. Piotra. Tym samym rozpoczął Rok Jubileuszowy, którego tematem przewodnim są słowa: Pielgrzymi nadziei. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2025 roku, każda wspólnota naszego Zgromadzenia została zaproszona do tego, aby w sposób symboliczny i uroczysty otworzyć „drzwi święte sali wspólnoty”. Czyli tego miejsca, w którym „spotykamy się z Chrystusem w drugiej siostrze i w odwiedzających nas osobach”.

„Trzej Królowie, monarchowie…”

Tak dokładnie to nie wiadomo czy byli królami i czy było ich trzech… Wiemy z Ewangelii, że Mędrcy ze wschodu idąc za znakami i szukając nowonarodzonego Zbawiciela dotarli do Jezusa, Maryi i Józefa. Wspominamy to wydarzenie co roku 6. stycznia. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest, obok Wielkanocy, najstarszą uroczystością chrześcijańską. Już w IV wieku odnotowano jej obchody. Nie przez przypadek, właśnie w tym dniu, w sposób szczególny wspominamy misje, misjonarzy i Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

Kongres Sióstr Profesek

Dnia 4 stycznia bieżącego roku w domu rekolekcyjnym Księży Marianów w Sulejówku pod Warszawą, Siostry Nazaretanki z prowincji warszawskiej zorganizowały Kongres dla Sióstr Profesek do 50 roku życia. Przybyło 30 Sióstr i 10 Sióstr uczestniczyło on-line ponieważ pracują za granicami Polski. Zaproszona została na to spotkanie również s. Jolanta Hernik RMI.