Aktualności

Dzień skupienia FDNT

W niedzielę (17.12.2023) na swoim dniu skupienia w Warszawie spotkała się młodzież i animatorzy z Fundacji Trzeciego Tysiąclecia.

W spotkaniu wzięła też udział nasza siostra Bogusława Woźniak RMI, która dzieli się wrażeniami z tego dnia.

„Temat całego spotkania brzmiał: „Daj się  poprowadzić Jezusowi” . Refleksja skupiała się na formacji sumienia. Wysłuchaliśmy dwóch bardzo dobrych konferencji o tym jak kształtować nasze sumienie, jakie są zagrożenia sumienia i jak odczytywać wolę Bożą w sumieniu. Wygłosił je Ks. Michał – duszpasterz młodzieży FDNT w Warszawie.

Po południu był czas na modlitwę adoracji, na spowiedź i Mszę świętą pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Wraz z nim celebrowali bp Romuald Kamiński i Ks. Dariusz Kowalczyk.

Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę integracyjną z akcentami świątecznymi. Spotkanie zakończyła uroczysta „kolacja wigilijna”. Opłatek ze spotkania każdy z uczestników zabrał do domu, by tam podzielić się z bliskimi w czasie rodzinnej wigilii”.

bw/rmi

Ostatnio dodane:

W Siedlcach o modlitwie.

11 czerwca bieżącego roku s. Jolanta Hernik RMI poprowadziła w Siedlcach jedno ze spotkań z cyklu „Przekroczyć siebie”. Zgromadzonym uczestnikom przedstawiła tę perłę duchowości, którą jest modlitwa.

Misyjne posłanie na Lednicy

1 czerwca 2024 roku na Polach Lednickich miało miejsce kolejne spotkanie młodych z całej Polski. Tym razem były tam również obecne Papieskie Dzieła Misyjne, a wśród nich s. Monika Juszka RMI.

Dzień powołania klaretyńskiego 2024

„Nasze klaretyńskie powołanie jest darem, na który powinnyśmy odpowiadać każdego dnia, żyjąc w całkowitej dyspozycyjności wobec woli Ojca, z radością oddane głoszeniu Świętego Prawa Pana całemu stworzeniu, poprzez styl życia pracowity, prosty i ubogi” (Konstytucje Zgromadzenia).