Aktualności

Dwa dni kolędowania w diecezji płockiej.

Czas Bożego Narodzenia to również czas kolędowania. Także tego misyjnego, w którym na różne sposoby uczestniczy s. Monika Juszka RMI.
3. i 4. stycznia spędziła razem z kolędnikami misyjnymi w diecezji płockiej.

W środę (3 stycznia), wraz z dzieciakami i ich opiekunkami z Gralewa oraz pracownikami Dyrekcji Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, s. Monika odwiedziła Kurię Diecezjalną w Płocku, a w niej biskupów Szymona Stułkowskiego i Mirosława Milewskiego oraz pracowników kurii.

Kolejne kroki kolędnicy skierowali do Urzędu Miasta Płocka, gdzie zanieśli Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa prezydentowi miasta – panu Andrzejowi Nowakowskiemu i jego współpracownikom.

Trzecie spotkanie tego dnia było niezwykle wzruszające, bo odbyło się w Domu Seniora „Lenionanum” w Sikorzu z mieszkańcami tego miejsca. Śpiewaniu kolęd nie było końca! Niektórzy znali na pamięć wiele zwrotek.

W czwartek (4 stycznia) w Niedzborzu odbyło się diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych z całej diecezji płockiej. W czasie Mszy Świętej biskup Szymon Stułkowski przypomniał zebranym, że najjaśniejszym światłem w naszym życiu ma być Jezus. Do niego mamy przychodzić, przy Nim ogrzewać serca i Jego miłością rozpromienieni i zapaleni, mamy nieść to światło innym.

W czasie spotkania w szkole s. Monika podziękowała, w imieniu Ojca Świętego i Papieskich Dzieł Misyjnych, wszystkim zaangażowanym w misyjne kolędowanie. Opowiedziała też ilu dzieciakom, gdzie i w jaki sposób udało się pomóc w ubiegłym roku. Nie zabrakło też śpiewu kolędy w języku hiszpańskim. W tym roku przecież kolędujemy dla dzieci w Kolumbii!

mj/rmi

Ostatnio dodane:

Wyzwanie FIT 40.

Bardzo dbamy o zdrowie. O właściwe odżywianie, ruch, ćwiczenia fizyczne.