Aktualności

Dla Kościoła, z Kościołem i w Kościele.

Oddanie życia dla Kościoła w codziennej posłudze jest w naszym charyzmacie niezwykle ważne. Od samego początku, pragnieniem Założycieli było to, aby Misjonarki Klaretynki RMI były wierne nauce Kościoła, współpracowały z nim i codziennie modliły się za niego.

W Polsce mamy tę radość, że w naszych apostolatach pracujemy na wszystkich szczeblach Kościoła. Zarówno we wspólnotach parafialnych, jak i diecezjalnych, a także w strukturach papieskich, czyli Kościoła Powszechnego.

Dlatego też, z racji swojej pracy, s. Monika RMI kolejny już raz spędziła kilka dni w Rzymie, w Dykasterii ds. Ewangelizacji, a dokładnie w Sekretariatach Generalnych Papieskich Dzieł Misyjnych. Był to czas rozmów i spotkania z Prezydentem PDM na świecie, abpem Emilio Nappa, a także chwila pracy z s. Robertą Tremarelli, sekretarz generalną PDMD na temat działalności Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Polsce i na świecie oraz dopracowanie i domówienie w Sekretariacie Generalnym Papieskiej Unii Misyjnej ostatnich szczegółów związanych z publikacją myśli bł. Pawła Manny.

Ostatnio dodane: