Aktualności

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

Dzień skupienia dla Róż Żywego Różańca zgromadził ponad sto osób.

Uczestnicy spotkania wysłuchali ks. Macieja Będzińskiego, dyrektora krajowego PDM, który mówił o historii Żywego Różańca, o jego Założycielce oraz o celu i cechach charakterystycznych tej kościelnej wspólnoty.

S. Monika RMI wyjaśniła na czym polega sens rozważania jednej tajemnicy różańca przez miesiąc i jak to zrobić, żeby się „nie znudzić”. Podkreśliła również, że w modlitwie różańcowej, szczególnie w Żywym Różańcu, nie chodzi o „odmawianie” modlitw tylko o medytowanie poszczególnych wydarzeń z życia Jezusa i Maryi.

Dwoma filarami spotkania były Eucharystia i adoracja. Obydwa te spotkania z Jezusem ukrytym w Eucharystii umocniły wszystkich w przekonaniu, że Pan, który przez osobę bł. Pauliny Marii Jaricot powierzył Różom Żywego Różańca troskę o ewangelizację świata, jest, działa, wspiera i nigdy nie opuści.

Cały dzień skupienia odbył się w wyjątkowym miejscu. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie spoczywają doczesne szczątki bł. ks. Michała Sopocki – Apostoła Miłosierdzia.

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.