Aktualności

Z Ewangelią wśród ludzi :)

Od 18 do 20 maja bieżącego roku Najświętszy posłał nas na północ Polski, a dokładnie do diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, do Parafii Wszystkich Świętych w Białej koło Trzcianki.

To właśnie tutaj, dzięki zaproszeniu ks. proboszcza Eugeniusza Gnibby, wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego oraz kolejne dwa dni, s. Monika Juszka spędziła wraz z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

W parafii w Białej i w kościele w Radolinie siostra podzieliła się rozważaniem czytań liturgicznych tego wyjątkowego dnia w roku, w odniesieniu do misji każdej osoby ochrzczony. Zaprosiła jednocześnie do tego, aby obudzić w każdym z nas na nowo misyjnego ducha ewangelizacji i świadectwa oraz pragnienie modlitwy i pomocy braciom i siostrom na całym świecie.

W poniedziałek na wyprawę po rożnych kontynentach wraz z s. Moniką wybrali się uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Alfreda Sofki w Białej. Poznając wielość kultur i dostrzegając jedność wśród ludzi pomimo różnorodności języków, religii i koloru skóry, uczyliśmy się dziękować Panu Bogu, za wszystkie Jego dary i dowiedzieliśmy się jak służyć nimi innym, żeby być prawdziwymi misjonarzami Chrystusa.

Po drodze do Białej udało się odwiedzić Piłę i Parafię NMP Wspomożycielki Wiernych. Była to niezwykle wzruszająca wizyta. To właśnie w tej parafii Siostry Maryi Niepokalanej Misjonarki Klaretynki pracowały w latach 1995 – 2011.

W czasie pobytu w gościnnej parafii w Białej nie zabrakło wielu niezwykle miłych spotkań z dawnymi znajomymi i współpracownikami z pilskiego Zespołu Szkół nr 3 (dzisiaj SP nr 6).

Serdeczne podziękowania za „logistykę” tych dni należą się panu Błażejowi Drabowi i jego zonie Agnieszce. Pana Błażeja pamiętamy z Misyjnego Synodu Dzieci. To właśnie on jest kompozytorem synodalnego hymnu i to z nim spotkali się uczestnicy spotkania w Warszawie we wrześniu 2022 roku.

Prywatnie, wraz z zoną, są również serdecznymi przyjaciółmi siostry Moniki 🙂

Dziękujemy Panu Bogu za tak wielu dobrych ludzi, których nieustannie stawia na naszych drogach. Razem budzimy do misji!

Ostatnio dodane:

W Siedlcach o modlitwie.

11 czerwca bieżącego roku s. Jolanta Hernik RMI poprowadziła w Siedlcach jedno ze spotkań z cyklu „Przekroczyć siebie”. Zgromadzonym uczestnikom przedstawiła tę perłę duchowości, którą jest modlitwa.

Misyjne posłanie na Lednicy

1 czerwca 2024 roku na Polach Lednickich miało miejsce kolejne spotkanie młodych z całej Polski. Tym razem były tam również obecne Papieskie Dzieła Misyjne, a wśród nich s. Monika Juszka RMI.

Dzień powołania klaretyńskiego 2024

„Nasze klaretyńskie powołanie jest darem, na który powinnyśmy odpowiadać każdego dnia, żyjąc w całkowitej dyspozycyjności wobec woli Ojca, z radością oddane głoszeniu Świętego Prawa Pana całemu stworzeniu, poprzez styl życia pracowity, prosty i ubogi” (Konstytucje Zgromadzenia).