Aktualności

Wieści z Hondurasu

Misjonarki Klaretynki RMI posługują na czterech kontynentach w kilkudziesięciu krajach świata. Spieszymy wszędzie tam, gdzie potrzeba głosić Ewangelię i pomóc najbardziej potrzebującym.

Ta nasza posługa przejawia się na rozmaite sposoby przede wszystkim dzieląc życie i pracę z tymi, do których Pan Bóg nas posyła. Od kilku lat, w Hondurasie, pracuje nasza siostra Beata Kruszewska RMI. W ostatnich dniach podzieliła się z nami radością owoców wspólnej pracy z mieszkańcami z San Pedro Sula.

Ponad rok temu (w listopadzie 2020 roku) w odstępie dwóch tygodni, Honduras nawiedziły dwa potężne huragany ETA i IOTA. Przyniosły ze sobą ogrom zniszczeń spowodowanych nie tylko silnym wiatrem i mocnymi opadami deszczu, ale również ilością naniesionego błota, którego pokłady sięgały w niektórych miejscach nawet do metra wysokości.

Ucierpiał cały kraj, domy, urzędy, szkoły, przedszkola… W tym również tzw. „ogródki” czyli przedszkola prowadzone przez nasze Zgromadzenie, w których zajęcia z dziećmi prowadzą tzw. „matki – nauczycielki” wcześniej przygotowane do tej pracy przez nasze siostry.

Tak wyglądały te miejsca przed rokiem po przejściu huraganów:

Remonty nie były łatwe. Wszystko wymagało generalnego odnowienia, a są to tereny zamieszkałe przez osoby ubogie, zarabiające na jedzenie dzień po dniu pracą własnych rąk. Czas ogólnoświatowej pandemii nie ułatwiał sprawy. Siostra Beata wraz z mieszkańcami zniszczonych dzielnic przez ponad rok własnymi siłami naprawiali zniszczenia.

Wreszcie po wielu miesiącach wysiłków można było dokonać ostatnich poprawek i na nowo poświęcić „ogródkowe” przedszkola.

Aż trudno uwierzyć, że to te same pomieszczenia!

Ostatnio dodane:

Wyzwanie FIT 40.

Bardzo dbamy o zdrowie. O właściwe odżywianie, ruch, ćwiczenia fizyczne.