Aktualności

W obronie życia

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzono w Kościele od VI wieku. Jest to święto zarówno Maryjne jak i Chrystusowe. Świętujemy Wcielenie Syna Bożego. Uroczystość ta łączy się w Polsce z obchodem Dnia Świętości Życia.

Od 13 lat w Nigerii posługuje nasza siostra Anna Daszkowska. Siostra jest z wykształcenia lekarzem rodzinnym i od wielu lat pracuje w zawodzie. Jak sama mówi, na afrykańskiej ziemi „służę życiu, którego dotykam każdego dnia pomagając mu przychodzić na świat”.

W tym dzisiejszym dniu podwójnego święta módlmy się, aby życie było szanowane. To jest największy dar Boga.

Świadectwa posługi s. Anny RMI w rozmowie z panią redaktor Agatą Mieczkowską można posłuchać tutaj (audycja wyemitowana w Radiu Maryja 25 marca 2022)

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.