Aktualności

Uśmiechać się zawsze!

To zdanie było mottem życia naszej siostry Tereski Albarracin, której wspomnienie obchodzimy 12 marca. Tego bowiem dnia, w 1946 roku zmarła w opinii świętości.

Maria del Carmen jako nastoletnia dziewczyna wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek we wrześniu 1942 roku. W nowicjacie otrzymała imię Tereska.

Żyła krótko, ale bardzo intensywnie, całą sobą służąc Panu Bogu i dzieciom, do których była posłana. Opiekowała się grupą przedszkolaków. Nie czyniła cudów, nie miała wyjątkowych wizji. Jej świętość polegała na przeżywaniu codzienności razem z Jezusem i na uśmiechaniu się niezależnie od okoliczności, nawet w ciężkiej chorobie.

1 lipca 2010 roku papież Benedykt XVI uznał dekret o heroiczności jej cnót. Dlatego nazywamy ją Czcigodną Sługą Bożą i możemy brać przykład z jej życia. Dzisiaj (12 marca) #MisjonarkiKlaretynkiRMI na całym świecie dziękują za życie siostry Tereski i proszą ją o wstawiennictwo.

W dokumentach, na podstawie których uznano heroiczność cnót Tereski i przyznano jej tytuł Sługi Bożej, opisano ostatnie chwile jej życia. Posłuchajcie sami!

Nieco więcej z historii życia Tereski i kilka jej myśli:

Ostatnio dodane:

W Siedlcach o modlitwie.

11 czerwca bieżącego roku s. Jolanta Hernik RMI poprowadziła w Siedlcach jedno ze spotkań z cyklu „Przekroczyć siebie”. Zgromadzonym uczestnikom przedstawiła tę perłę duchowości, którą jest modlitwa.

Misyjne posłanie na Lednicy

1 czerwca 2024 roku na Polach Lednickich miało miejsce kolejne spotkanie młodych z całej Polski. Tym razem były tam również obecne Papieskie Dzieła Misyjne, a wśród nich s. Monika Juszka RMI.

Dzień powołania klaretyńskiego 2024

„Nasze klaretyńskie powołanie jest darem, na który powinnyśmy odpowiadać każdego dnia, żyjąc w całkowitej dyspozycyjności wobec woli Ojca, z radością oddane głoszeniu Świętego Prawa Pana całemu stworzeniu, poprzez styl życia pracowity, prosty i ubogi” (Konstytucje Zgromadzenia).