Aktualności

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

„Chrystus posłany przez Ojca jest źródłem i początkiem każdego apostolstwa. Nasze Zgromadzenie otrzymało w Kościele misję EWANGELIZACJI. Działanie apostolskie należy do samej natury naszego konsekrowanego życia” (Konstytucje 61).

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego słyszymy takie słowa z Ewangelii:

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego.

Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni w moc z wysoka».

Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce, błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.

Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jeruzalem, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.

Łk 24, 46-53

Pan posyła nas, byśmy byli Jego świadkami.

EWANGELIZACJA, to główne zadanie Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek, bo „miłość Chrystusa przynagla nas, aby iść i głosić Ewangelię”.

Ostatnio dodane:

Uroczystość Trójcy Świętej

„Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody
udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
W naszym klaretyńskim charyzmacie staramy się wypełniać to Jezusowe polecenie głosząc Ewangelię wszelkiemu stworzeniu,
aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich.