Aktualności

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

Każdy nowy rok rozpoczynamy wpatrzeni w Maryję – Matkę Syna Bożego.

Duchowość Maryjna jest dla nas również ważna jak była dla Ojca Klareta. Na początek tego nowego roku polecamy modlitwę, którą do Maryi zwracał się Ojciec Założyciel.

Dziewico i Matko Boga! Oddaję się Tobie jako Twoje dziecko i sługa. Poświęcam się Twojej matczynej miłości, abyś uformowała we mnie Jezusa, Syna, wysłannika Ojca, namaszczonego przez Ducha Świętego, by głosić Dobrą Nowinę ubogim. Oddaję się w Twoje ręce, żebyś mnie wysłała do wszystkich ludzi – Twoich dzieci i moich braci. Spraw, ażebym im ukazał Ojca.

Nauczysz mnie zachowywać, jak Ty, Słowo w sercu, abym się przemienił w Bożą Ewangelię. Proś Ducha o siłę dla mnie, abym był świadkiem Chrystusa wśród ludzi.

Rozpal we mnie Twoją matczyną miłość, abym objawił im Ojca, i by doznali radości bycia synami Boga w braterskiej komunii Kościoła.

Matko, oto masz Twoje dziecko, ukształtuj mnie. Matko, oto masz Twoje dziecko, wyślij mnie. Matko, oto masz Twoje dziecko, mów przeze mnie, kochaj przeze mnie. Strzeż mnie, aby nie stało się tak, abym głosząc innym Ewangelię, sam został wyłączony z Królestwa.

W Tobie, Matko, złożyłem całą moją nadzieję. Nigdy nie zostanę zawstydzony. Amen.

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.