Aktualności

Uroczystość Matki Założycielki

Maria Antonia Paris, założycielka naszego Zgromadzenia, zmarła w Reus 17 stycznia 1885 roku otoczona siostrami ze wspólnoty. Jej ciało zostało złożone w krypcie klasztornego kościoła. Jan Paweł II ogłosił heroiczność jej cnót 23 grudnia 1993 roku i od tej pory nazywana jest Czcigodną Sługą Bożą. Liczne zapiski, które pozostawiła po sobie są najlepszymi dokumentami ukazującymi jej osobowość zakonną i ludzką. Niezwykle ważne było dla niej wpatrywanie się w Chrystusa ✝, odnowa Kościoła, nawrócenie kapłanów i konsekrowanych oraz głoszenie Ewangelii całym życiem.

17 stycznia każdego roku Misjonarki Klaretynki RMI dziękują Panu Bogu szczególnie za dar Matki Antonii dla Kościoła i za dar naszego charyzmatu.

W liturgiczne wspomnienie Marii Antonii Paris (17 stycznia) ks. proboszcz Wacław Szcześniak odprawił w kaplicy sióstr w Warszawie Mszę Świętą. Ciąg dalszy świętowania był przy wspólnym stole.

Więcej o Marii Antonii Paris przeczytasz w zakładce ZAŁOŻYCIELE

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.