Aktualności

Triduum św. Antoniego Marii Klareta.

Do uroczystości naszego Ojca Założyciela, świętego Antoniego Marii Klareta, przygotowujemy się zawsze przez specjalnie przygotowane triduum modlitwy i rozważania.

W tym roku przeżywamy to triduum w 152 rocznicę przejścia do wieczności naszego Ojca Założyciela. Łączymy się z całą rodziną klaretyńską na świecie, wiedząc, że nasze serca biją tym samym rytmem, poruszone miłością do Jezusa misjonarza, który rozpala nasze serca. Ojciec Klaret całe życie płonął gorliwością o zbawienie dusz i w tym celu pracował niestrudzenie.

Zachęcamy do przeżywania triduum razem z nami. Kontemplować będziemy spojrzenie Klareta, jego nogi i serce. Co kryje się za tymi słowami? Bądźcie z nami przez kolejne dni, a wszystko stanie się jasne!

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.