Aktualności

Szkolenie, które uczy lepiej pomagać.

W dniach 6-8 marca na Górze św. Anny odbyło się kolejne szkolenie z cyklu szkoleń dla duszpasterzy oraz sióstr towarzyszących osobom skrzywdzonym wykorzystaniem seksualnym.

Szkolenie to było zorganizowane przez: Zespół koordynujący duszpasterzy we współpracy z Koordynatorem KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, Centrum Ochrony Dziecka oraz Fundacją Świętego Józefa. Wzięła w nim udział rónież s. Jolanta Hernik RMI, która współpracuje w jednym z projektów Fundacji Św. Józefa pt. „SdS” – telefon zaufania „Siostry dla Siostry”.
Myślą przewodnią szkolenia był temat: „Nadużycia duchowe. Świadomość – zapobieganie – oczyszczenie”. Całość była podzielona na bloki tematyczne, podczas których omówione zostały zarówno aspekty prawno kanoniczne, jak i psychologiczne oraz teologiczne. Prelegenci zwrócili także uwagę na ważność działania „SdS” telefonu zaufania Siostry dla Siostry oraz posługę sióstr zakonnych – z wielu zgromadzeń zakonnych – towarzyszących osobom skrzywdzonym.

Szkolenie zostało poprzedzone spotkaniem integracyjnym. Przybył na nie  ks. abp Wojciech Polak – Prymas Polski, by podziękować duszpasterzom i siostrom zaangażowanym w dzieło „oczyszczania Kościoła” za ich posługę oraz dodać słów otuchy i jedności w tym dziele.

Zainteresowanych tym tematem odsyłamy na stronę https://fsj.org.pl/szkolimy-sie-aby-coraz-lepiej-odpowiadac-na-potrzeby-osob-skrzywdzonym/

jh

Ostatnio dodane:

Uroczystość Trójcy Świętej

„Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
W naszym klaretyńskim charyzmacie staramy się wypełniać to Jezusowe polecenie głosząc Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich.

Zesłanie Ducha Świętego

Od początku istnienia Zgromadzenia Duch Święty przynagla nas do odnowy Kościoła i głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu.