Aktualności

Spotkanie Prowincji.

Najważniejszym zebraniem w zakonie jest zawsze kapituła, czy to prowincjalna, czy generalna. Jednak poza kapitułami, co kilka lat, odbywają się również tzw. Asamblee. Pierwszą Asambleę naszej Prowincji Europy przeżywałyśmy od 26 do 31 stycznia 2022 roku w Madrycie. Było nas w sumie 44 Misjonarek Klaretynek RMI ze wspólnot w Hiszpanii, Włoch i Polsce.

Towarzyszył nam obraz tkania, przeplatania, łączenia ze sobą różnych nici i wątków, które choć tak rożne to jednak wspólnie mogą stworzyć piękną całość. Siostry z zarządu przedstawiły na początku aktualną sytuację naszej prowincji oraz przekazały relację z ostatnich lat swojej posługi. Każda z tych rzeczywistości, które zobaczyłyśmy była właśnie jak kolorowa nić. Dla zobrazowania jedności w różnorodności kolejno zapraszane były do tworzenia siostry z różnych krajów i wspólnot. Zaś to, co powstało, na zakończenie dnia zaniesione zostało przed ołtarz w geście ofiarowania i zawierzenia Najświętszemu.

Był też dzień na wspólnotowe zwiedzanie Madrytu. Mogłyśmy podziwiać jak konkretne wydarzenia z historii Hiszpanii odcisnęły swoje piętno na wyglądzie miasta. Nic bowiem z tego, co się dzieje w naszym życiu nie pozostaje bez echa. Madryt jest bardzo bliski naszym klaretyńskim sercom. Tymi samy uliczkami, co my klika dni temu, dwa wieki wcześniej chodził Ojciec Klaret w czasach gdy był spowiednikiem królowej Izabeli II.

Na zakończenie asamblei, pracując w grupach, starałyśmy się wypracować konkretne postanowienia i linie działania na przyszłość, aby jak najbardziej i najlepiej ożywić naszą prowincję charyzmatem i misyjnością.

Same z siebie nic byśmy nie zrobiły. Dlatego każdy dzień zaczynałyśmy i kończyłyśmy wspólną modlitwą. W Liturgii Godzin uwielbiając Pana za wszystkie Jego dzieła, a w Eucharystii dziękując za Jego obecność, wsparcie i prowadzenie.

Całość spotkania przygotowały i prowadziły siostry z zarządu prowincjalnego: Mayte, Maria Rita, Evelin, Beatriz i Jolanta. Przez cały czas były też z nami i towarzyszyły nam s. Jolanta Kafka RMI – przełożona generalna i s. Priscilla Latela RMI – wikariuszka generalna.

Dziękujemy Panu Bogu za czas tego spotkania. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą, dobrym słowem i wszelką pomocą. Mamy nadzieję, że ten czas spędzony wspólnie w Madrycie przyniesie jak najlepsze owoce.

Ostatnio dodane: