Aktualności

Rekolekcje wielkopostne.

Za nami już prawie dwa tygodnie Wielkiego Postu. Zgodnie z naszym charyzmatem prowadzimy w tym czasie rekolekcje wielkopostne i misje parafialne.

Tegoroczny Wielki Post s. Monika Juszka RMI rozpoczęła wraz z parafianami z Osiny (archidiecezja szczecińsko-kamieńska). To tam w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny trwały od Środy Popielcowej misje parafialne pod hasłem „Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota”. Kościół parafialny, cztery kościoły filialne i Szkoła Podstawowa, stały się przez ponad tydzień miejscem misyjnego posługiwania ks. Macieja Będzińskiego (Dyrektora Krajowego PDM) i s. Moniki. Na zakończenie ustawiony został nowy krzyż misyjny przed kościołem.

Drugą Niedzielę Wielkiego Postu oraz trzy kolejne dni z rekolekcyjną posługą pracownicy PDM spędzili w Radomiu (diecezja radomska): w parafii Miłosierdzia Bożego, w SP nr 25 oraz w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapeutycznym „Pałacyk”. Tematem przewodnim tych dni było hasło: „W Kościele to w Chrystusa Ciele”. Przypominaliśmy wszystkim ochrzczonym, od najmłodszego do najstarszego, że jeden jest Pan Bóg, jeden świat i jeden Kościół Chrystusowy na całym świecie, za który wspólnie jesteśmy odpowiedzialni. Uczyliśmy się też słuchać Pana Boga i właściwych osób, a w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej modliliśmy się za cierpiące dzieci świata.

Przed nami kolejne rekolekcyjne spotkania! Prosimy zatem o modlitewne wsparcie!

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.