Aktualności

Prymicje.

„Wspaniałości i dostojności kapłaństwa powinna towarzyszyć świętość kapłanów. Ciąży na nich wielka odpowiedzialność, bo mają władzę nad tym, co wieczne i nad duszami”. Święty Antoni Maria Klaret.

Przełom maja i czerwca to zwyczajowo czas święceń kapłańskich, a później pierwszych Mszy Świętych odprawianych przez młodych księży. Choć tak naprawdę Msza PRYMICYJNA jest tylko jedna, bo to ta pierwsza, to potocznie przyjęło się tą nazwą określać Msze Święte sprawowane niedługo po święceniach kapłańskich.

W tym roku mogłyśmy aż dwa razy cieszyć się taką Mszą odprawianą w naszej warszawskiej kaplicy.

10 czerwca dziękowałyśmy za powołanie kapłańskie Kazimierza Siewko. Ksiądz Kazimierz pochodzi z parafii św. Łucji w Warszawie Rembertowie na terenie, której mieszkamy. Siostry znają go zatem od najmłodszych lat. Był uczniem i wychowankiem niejednej z nas. Należał do prowadzonych przez nas grup dziecięcych i młodzieżowych. Tego czerwcowego dnia stanął przy ołtarzu w naszej domowej kaplicy odprawiając Mszę Świętą prymicyjną.

Dwa tygodnie później, 24 czerwca 2022 roku, gośćmi naszej wspólnoty byli ojcowie Marek Szczepański CFM i Michał Ochnik CMF, Misjonarze Klaretyni , którzy otrzymali święcenia kapłańskie kilka tygodni temu. Był czas wspólnej modlitwy i siostrzano – braterskich rozmów przy stole. Bardzo się cieszymy z tego spotkania, tym bardziej, że Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, obchodzona tego dnia, to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, a troska o świętość kapłanów i konsekrowanych jest częścią charyzmatu Misjonarek Klaretynek RMI.

Ostatnio dodane:

W Siedlcach o modlitwie.

11 czerwca bieżącego roku s. Jolanta Hernik RMI poprowadziła w Siedlcach jedno ze spotkań z cyklu „Przekroczyć siebie”. Zgromadzonym uczestnikom przedstawiła tę perłę duchowości, którą jest modlitwa.

Misyjne posłanie na Lednicy

1 czerwca 2024 roku na Polach Lednickich miało miejsce kolejne spotkanie młodych z całej Polski. Tym razem były tam również obecne Papieskie Dzieła Misyjne, a wśród nich s. Monika Juszka RMI.

Dzień powołania klaretyńskiego 2024

„Nasze klaretyńskie powołanie jest darem, na który powinnyśmy odpowiadać każdego dnia, żyjąc w całkowitej dyspozycyjności wobec woli Ojca, z radością oddane głoszeniu Świętego Prawa Pana całemu stworzeniu, poprzez styl życia pracowity, prosty i ubogi” (Konstytucje Zgromadzenia).