Aktualności

Parafialne kolędowanie

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 2022 roku, w parafii św. Łucji w Warszawie – Rembertowie, odbyło się rodzinne i parafialne kolędowanie. Już w czasie Mszy św. z udziałem dzieci nasza schola NUTKI ŚW. ŁUCJI dzielnie animowała muzycznie cały przebieg liturgii.

Po Mszy natomiast schola poprowadziła kolędową modlitwę za dzieci całego świata. To przecież właśnie 6 stycznia każdego roku obchodzony jest już od 1950 roku ŚWIATOWY MISYJNY DZIEŃ DZIECI. Scholanki w krótkich tekstach przedstawiały kolejno sytuację dzieci świata prosząc wszystkich zgromadzonych o modlitwę w konkretnych potrzebach najmłodszych mieszkańców naszej planety. Odpowiedzią na każdorazową prośbę była modlitwa śpiewem kolędy. Nie zabrakło darów dla Dzieciątka i gwiazdy, która prowadziła do żłóbka.

Był też czas życzeń i prezentów, bo 6 stycznia, to dzień kiedy swoje urodziny świętuje nasz ksiądz proboszcz Wacław Szcześniak. Ksiądz proboszcz wyraził ogromną radość za wspólne kolędowanie, podziękował za modlitwę i życzenia i udzielił nam na zakończenie błogosławieństwa.

Dziękujemy dzieciakom, ich dzielnym opiekunom, rodzicom i s. Ewie Grzegorczyn RMI za przygotowanie tego spotkania i kolędowe poprowadzenie nas przez różne zakątki świata.

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.