Aktualności

Nowenna do Niepokalanej 2023

Od 29 listopada do 7 grudnia, w całym naszym Zgromadzeniu,
ze szczególną uwagą i pobożnością odprawiamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Maryja Niepokalana jest główną patronką naszego Zgromadzenia oraz wzorem na naszej drodze. Chcemy się w nią wpatrywać i z Niej brać przykład. Niepokalana uczy nas szczególnie walki ze złem w jakiejkolwiek jego formie, w nas samych i wokół nas. Uczy nas również troski o siebie samych, o naszą relację z Bogiem i o tych wszystkich braci i siostry, których Pan Bóg stawia na naszej drodze.

W tym roku zatrzymamy się nad następującymi tematami:
1 dzień (29 listopada) – Zwiastowanie, troska o powołanie.
2 dzień (30 listopada) – Maryja słuchająca Słowa, troska o Słowo.
3 dzień (1 grudnia) – Narodzenie Jezusa, troska o Syna.
4 dzień (2 grudnia) – Ofiarowanie Jezusa w świątyni, troska o wierność w odpowiedzi na powołanie.
5 dzień (3 grudnia) – Nawiedzenie św. Elżbiety, troska o kuzynkę.
6 dzień (4 grudnia) – Wesele w Kanie, troska o tych, którzy potrzebują pomocy w trudnościach.
7 dzień (5 grudnia) – „Matko, oto Syn twój”, troska o umiłowane dzieci.
8 dzień (6 grudnia) – Zesłanie Ducha Świętego, troska o Kościół.
9 dzień (7 grudnia) – Maryja pełna łaski.


Zapraszamy na nasz profil FB https://www.facebook.com/MisjonarkiKlaretynkiRMI/ gdzie codziennie publikować będziemy myśl na dany dzień nowenny, fragment z Pisma Świętego do przemyślenia i kilka słów krótkiej modlitwy.

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.