Aktualności

Nowa Przełożona Generalna Zgromadzenia.

„Przełożona Generalna jest znakiem wspólnotowego życia Zgromadzenia w celu utrzymania w mocy wzajemnej jedności i posłuszeństwa jej wszystkich prowincji, domów i wszystkich sióstr, zgodnie z charyzmatem naszego Instytutu oraz zamysłem naszego Pana, który chce, abyśmy były „jedną duszą i jednym sercem”. (Konstytucje 127).

Dzisiaj (21 lipca 2023 roku) XVIII Kapituła Generalna wybrała nową Przełożoną Generalną, którą została s. Priscilla Latela RMI. Siostra Lia pochodzi z Conversano (z południa Włoch) i należy do Prowincji Europejskiej naszego Zgromadzenia. Ma 54 lata i złożyła śluby zakonne jako Siostra Maryi Niepokalanej Misjonarka Klaretynka 25 marca 1992 roku.

S. Lia będzie pełniła swoją posługę przez kolejne sześć lat, czyli aż do XIX Kapituły Generalnej w 2029 roku.

Zadania Przełożonej Generalnej to prowadzenie Zgromadzenia w zgodzie z ustaleniami Kapituły Generalnej, troska o utrzymanie dyspozycyjności do służby w Kościele, staranie się o trwałość i wzrost Zgromadzenia oraz o jego wierność charyzmatowi, ożywianie ducha wspólnoty siostrzanej i wiele wiele innych.

Jak widać nie jest to łatwa posługa dlatego też s. Lię polecamy gorącej i codziennej modlitwie i za tę modlitwę już dziś dziękujemy.

Dziękujemy też s. Jolancie Kafce RMI za ostatnie lata posługi przełożeństwa w Zgromadzeniu. Życzymy Bożego wsparcia i pomocy na dalszych drogach, które Pan przygotował.

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.