Aktualności

Nowa Przełożona Generalna Zgromadzenia.

„Przełożona Generalna jest znakiem wspólnotowego życia Zgromadzenia w celu utrzymania w mocy wzajemnej jedności i posłuszeństwa jej wszystkich prowincji, domów i wszystkich sióstr, zgodnie z charyzmatem naszego Instytutu oraz zamysłem naszego Pana, który chce, abyśmy były „jedną duszą i jednym sercem”. (Konstytucje 127).

Dzisiaj (21 lipca 2023 roku) XVIII Kapituła Generalna wybrała nową Przełożoną Generalną, którą została s. Priscilla Latela RMI. Siostra Lia pochodzi z Conversano (z południa Włoch) i należy do Prowincji Europejskiej naszego Zgromadzenia. Ma 54 lata i złożyła śluby zakonne jako Siostra Maryi Niepokalanej Misjonarka Klaretynka 25 marca 1992 roku.

S. Lia będzie pełniła swoją posługę przez kolejne sześć lat, czyli aż do XIX Kapituły Generalnej w 2029 roku.

Zadania Przełożonej Generalnej to prowadzenie Zgromadzenia w zgodzie z ustaleniami Kapituły Generalnej, troska o utrzymanie dyspozycyjności do służby w Kościele, staranie się o trwałość i wzrost Zgromadzenia oraz o jego wierność charyzmatowi, ożywianie ducha wspólnoty siostrzanej i wiele wiele innych.

Jak widać nie jest to łatwa posługa dlatego też s. Lię polecamy gorącej i codziennej modlitwie i za tę modlitwę już dziś dziękujemy.

Dziękujemy też s. Jolancie Kafce RMI za ostatnie lata posługi przełożeństwa w Zgromadzeniu. Życzymy Bożego wsparcia i pomocy na dalszych drogach, które Pan przygotował.

Ostatnio dodane: