Aktualności

Nowa misja – kierunek MADAGASKAR

„Mój duch jest dla całego świata”, tak pisał i mówił św. Antoni Maria Klaret, założyciel Zgromadzeń zakonnych Misjonarzy Klaretynów i Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Ten klaretyński duch od dzisiaj, 18 maja 2022, obecny jest również na Madagaskarze.

Po dwóch latach oczekiwania związanego z pandemią i po wielu przygotowaniach, urzeczywistnia się marzenie o rozpoczęciu misji na Madagaskarze. Podejmujemy tę misję jako Rodzina Klaretyńska – Siostry Misjonarki Maryi Niepokalanej Misjonarki Klaretynki (RMI) i Zgromadzenie Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Maryi – Misjonarze Klaretyni (CMF).

W środę 18 maja 2022 r. ks. Zbigniew Łaś, CMF poleciał do Antananariwy, gdzie na lotnisku oczekiwał go biskup Gaetano di Pierro z diecezji Farafangana. Trzy inne osoby: s. Rani Michael RMI, s. Anne Thashni RMI i o. Justin Kuzhippalayil CMF, powinni dotrzeć na miejsce 21 maja 2022 r. Dwoje misjonarzy z Indonezji: o. Euzebiusz Toda CMF i s. Helmy RMI oczekują na wizy, żeby móc jak najszybciej rozpocząć posługę na Madagaskarze.

Biskup diecezji Farafangana powierzył Rodzinie Klaretyńskiej misję w Ankarana.

Madagaskar to 26. kraj, w którym obecne są Misjonarki Klaretynki i 70. gdzie są Misjonarze Klaretyni. Zawierzamy nowa misję modlitewnej pamięci!

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.