Aktualności

Niedziela Misyjna 2022

W 1926 roku, ówczesny papież – Pius XI postanowił, aby każda przedostatnia niedziela października obchodzona była jako Światowy Dzień Misyjny. W tym roku przypada on 23 października i przeżywany jest na całym świecie pod hasłem: BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI.

(grafika #PDM)

Są dwa zasadnicze cele tego dnia. Po pierwsze ma on obudzić do animacji i współpracy misyjnej wszystkich ochrzczonych. Przypomnieć, że z sakrament chrztu zobowiązuje do bycia świadkami Jezusa. Jest to również dzień jedności z Ojcem Świętym i solidarności z młodymi i biednymi wspólnotami Kościoła. Pamiętając, że Kościół nie kończy się na naszej parafii ani naszym kraju, wpieramy braci i siostry na krańcach świata modlitwa i ofiarą materialną. Wszystkie ofiary zbierane dzisiaj na całym świecie należą do papieża i służą wsparciu dzieła misyjnego Kościoła.

Zachęcamy do przeżycia tego dnia ofiarując go za misje i misjonarzy, pamiętając w modlitwie o braciach i siostrach na krańcach świata.

Pełny tekst Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2022 – https://www.vatican.va/content/francesco/pl/messages/missions/documents/20220106-giornata-missionaria.html.

Zobacz czym jest NIEDZIELA MISYJNA i czemu służą zbierane tego dnia ofiary materialne.

Ostatnio dodane:

Uroczystość Trójcy Świętej

„Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
W naszym klaretyńskim charyzmacie staramy się wypełniać to Jezusowe polecenie głosząc Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich.

Zesłanie Ducha Świętego

Od początku istnienia Zgromadzenia Duch Święty przynagla nas do odnowy Kościoła i głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu.