Aktualności

Misyjny Kongres Dzieci

Diecezjalny Misyjny Kongres Dzieci w Pliszczynie to już tradycja! To niezwykle radosne, kolorowe i misyjne wydarzenie gromadzi co roku zaangażowanych w dzieło misyjne: dzieciaki młodzież i animatorów z archidiecezji lubelskiej. Tym razem spotkaliśmy się 15 czerwca!

Radość małych misjonarzy ze wspólnego spędzania czasu oraz radość ich opiekunów i animatorów była ogromna. Z niezwykłym entuzjazmem wszyscy włączali się zarówno w śpiew jak i w modlitwę, wspólną zabawę czy oglądanie przedstawienia o bł. Paulinie Jaricot i biskupie Karolu de Forbin -Jansonie.

Do tematu spotkania brzmiącego „Nieśmy pokój całego światu” odwołał się o. Noe Moreno IMC, który przypomniał, że każdy z nas jest odpowiedzialny za budowanie pokoju w świecie. I jeśli choć jedna osoba wyłamie się z tego zadania i go nie podejmie, osiągnięcie pokoju będzie niezwykle trudne.

Na zaproszenie organizatorów: s. Ireny Karczewskiej FMM i ks. Wojciecha Rebety w Kongresie wzięła udział s. Monika Juszka RMI jako Sekretarz Krajowy PDMD. Siostra przypomniała uczestnikom, jakie są zadania tych, którzy należą do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz w jaki sposób każdy z nas, niezależnie od wieku, może realizować w codzienności swoje powołanie misyjne.

Na zakończenie wspólnie wypuściliśmy gołębia pokoju. To była piękna misyjna sobota!

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.