Aktualności

II Kapituła Prowincjalna

Kapituła Prowincjalna to czas kiedy zebrane tam siostry spoglądają na minione sześć lat życia Prowincji, podsumowują, co się udało zrealizować, a nad czym trzeba nadal pracować, wybierają Przełożoną Prowincjalną oraz jej Radę i nadają kierunek Prowincji na kolejne lata.

Nasza Prowincja Europy jest jedną z sześciu prowincji Zgromadzenia. Jej II Kapituła odbyła się w dniach od 20 do 28 lipca bieżącego roku w Madrycie.

Pod przewodnictwem Przełożonej Generalnej, s. Priscilli Latei RMI, zebrało się tam 35 sióstr z Hiszpanii, Polski i Włoch. Na modlitwie, spotkaniach z ekspertami, z przedstawicielami Rodziny Klaretyńskiej, z naszymi świeckimi współpracownikami oraz na refleksji, obradach i pracach w grupach minęło osiem bardzo intensywnych dni.

W szóstym dniu Kapituły, czyli 25 lipca, wybrane zostały siostry, którym Prowincja poleciła jej prowadzenie i koordynację życia przez kolejne sześć lat. Zarząd Prowincjalny do tej pory tworzą:

S. Jolanta Maria Kafka RMI – przełożona prowincjalna

S. Maria de la Cruz Granados Varo RMI – wikaria prowincjalna

S. Lucyna Lejba RMI – druga doradczyni i ekonomka

S. Stefania Vanozzi RMI – trzecia doradczyni

S. Bertha Banegas Coello RMI – czwarta doradczyni i sekretarka.

Od lewej siostry: Maria de la Cruz Granados Varo RMI, Stefania Vanozzi RMI, Jolanta Maria Kafka RMI, Bertha Banegas Coello RMI i Lucyna Lejba RMI.

Radę oraz całą naszą Prowincję zawierzamy Panu Bogu prosząc o łaski otwartości i odwagi na Jego prowadzenie. Prosimy o modlitwę w tej intencji!

Ostatnio dodane:

Uroczystość Trójcy Świętej

„Idźcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody
udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
W naszym klaretyńskim charyzmacie staramy się wypełniać to Jezusowe polecenie głosząc Ewangelię wszelkiemu stworzeniu,
aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich.