Aktualności

Historia jest ważna

Od dzisiaj, przez najbliższy tydzień zapraszamy do poznawania historii naszego Zgromadzenia, powołanego dla misji. Bądźcie z nami!
O swoim pobycie w klasztorze w Tarragonie tak opowiada sama Antonia: Mało mówiłam, dużo pracowałam… Byłam cała dla każdego… Pracy było dużo i była dość ciężka, bo było sporo sióstr chorych a wspólnota nie była liczna. Dlatego zajmowałam się również tym, co należało do nowicjuszek, a nawet do sióstr profesek, te ostatnie zajęcia zajmowały mi najwięcej czasu… Pan Bóg dał mi wielką cnotę i rozsądek we wszystkim, co robiłam oraz w postępowaniu z ludźmi, których kradłam dla Bożego serca. (Historia Zgromadzenia rozdział II, 3)

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.