Aktualności

Dzień powołania KLARETYŃSKIEGO.

„Nasze klaretyńskie powołanie jest darem, na który powinnyśmy odpowiadać każdego dnia”.

W dniu kiedy Maryja wyrusza w drogę by nieść Jezusa i służyć potrzebującej osobie, świętujemy w Zgromadzeniu DZIEŃ POWOŁAŃ KLARETYŃSKICH. To szczególna okazja, żeby z całym Zgromadzeniem, we wszystkich wspólnotach, dziękować Panu Bogu za każdą Misjonarkę Klaretynkę RMI na świecie i prosić o nowe powołania! Pozdrawiają siostry z całego świata:

Słyszymy dzisiaj w Ewangelii między innymi takie słowa: „W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę”.

Niezależnie od tego ile mamy lat, we wszystkich okolicznościach naszego życia, możemy uczyć się od Maryi postawy słuchania, odwagi wiary, głębokiego rozeznawania i oddania w służbie. Możemy uczyć się tak jak Ona wychodzić poza własne plany i upodobania. Od Maryi uczymy się głębokiego przekonania, że Bóg jest z nami i dzięki temu jesteśmy w stanie otworzyć na ewangeliczną drogę czułości i misyjnego świadectwa. Oto nasz charyzmat w „pigułce”:

Ostatnio dodane:

W Siedlcach o modlitwie.

11 czerwca bieżącego roku s. Jolanta Hernik RMI poprowadziła w Siedlcach jedno ze spotkań z cyklu „Przekroczyć siebie”. Zgromadzonym uczestnikom przedstawiła tę perłę duchowości, którą jest modlitwa.

Misyjne posłanie na Lednicy

1 czerwca 2024 roku na Polach Lednickich miało miejsce kolejne spotkanie młodych z całej Polski. Tym razem były tam również obecne Papieskie Dzieła Misyjne, a wśród nich s. Monika Juszka RMI.

Dzień powołania klaretyńskiego 2024

„Nasze klaretyńskie powołanie jest darem, na który powinnyśmy odpowiadać każdego dnia, żyjąc w całkowitej dyspozycyjności wobec woli Ojca, z radością oddane głoszeniu Świętego Prawa Pana całemu stworzeniu, poprzez styl życia pracowity, prosty i ubogi” (Konstytucje Zgromadzenia).