„Nasze klaretyńskie powołanie jest darem, na który powinnyśmy odpowiadać każdego dnia”.
W dniu 31 maja świętujemy w Zgromadzeniu DZIEŃ POWOŁAŃ KLARETYŃSKICH. Na wzór Maryi chcemy iść do naszych braci i sióstr, by z prostotą i radością nieść Chrystusa innym. To szczególna okazja, żeby z całym Zgromadzeniem, we wszystkich wspólnotach, dziękować Panu Bogu za każdą Misjonarkę Klaretynkę RMI na świecie i prosić o nowe powołania.
Niezależnie od tego ile mamy lat, we wszystkich okolicznościach naszego życia, możemy uczyć się od Maryi postawy słuchania, odwagi wiary, głębokiego rozeznawania i oddania w służbie. Możemy uczyć się tak jak Ona wychodzić poza własne plany i upodobania. Od Maryi uczymy się głębokiego przekonania, że Bóg jest z nami i dzięki temu jesteśmy w stanie otworzyć się na ewangeliczną drogę czułości i misyjnego świadectwa.

Dzisiaj w sposób szczególny zawierzamy Najświętszej Trójcy oraz Matce Bożej, nasze siostry z Nigerii, które złożą swoje pierwsze śluby zakonne, jak również siostry, które będą te śluby odnawiały lub obchodziły swój jubileusz profesji zakonnej- dla całej naszej rodziny Klaretyńskiej to powód do wdzięczności i ogromnej radości.



