Aktualności

Czerwcowe wydarzenia.

„Chrystus posłany przez Ojca jest źródłem i początkiem każdego apostolstwa. Nasze Zgromadzenie otrzymało w Kościele misję ewangelizacji. Urzeczywistniamy naszą misję w Kościele poprzez Kościoły lokalne”. Konstytucje Zgromadzenia.

Za nami kolejny miesiąc życia, który obfitował w wiele wspólnotowych i apostolskich wydarzeń.

Na przełomie maja i czerwca wiele z naszych sióstr na całym świecie składało pierwsze i wieczyste śluby zakonne lub ponawiało profesję na kolejny rok.

Mniej więcej w tym samym czasie uczestniczyłyśmy w święceniach kapłańskich pochodzącego z naszej parafii ks. Kazimierza Siewko i dwóch Misjonarzy Klaretynów – Michała i Marka.

Sam miesiąc CZERWIEC zaczęłyśmy od modlitwy słowami Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa zawierzając dzieci całego świata. Kilka dni później wraz z całym Kościołem prosiłyśmy Ducha Świętego, by uzdalniał nas do głoszenia Ewangelii.

3 i 4 czerwca to czas II Kongresu Różańcowego i X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca. Przy okazji było to świętowanie 200 lat od założenia Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i 100 lecie istnienia Papieskich Dzieł Misyjnych oraz dziękczynienie za beatyfikację Pauliny Jaricot. Stąd nasze bezpośrednie zaangażowanie w przygotowanie i przebieg tych wydarzeń.

Dzień później, czyli 5 czerwca, uroczysta Msza Święta z Prezydentem PDM abp. Giovanni Pietro Dal Toso i otwarcie wystawy misyjnej.

8 czerwca s. Luisa i wolontariusze z parafialnego zespołu Caritas dziękowali za kolejny rok wspólnej pracy i posługi najbardziej potrzebującym. W naszym ogrodzie zmieścili się wszyscy i udało się zjeść prawie wszystko z tego, co znalazło się ruszcie i z przyniesionych dodatków. Nie był jednak czas całkowicie beztroski, bo gorliwe grono caritasowskich pomocników zaplanowało już kolejne dyżury i zbiórki, żeby spieszyć z pomocą tam, gdzie tego potrzeba. Super mieć takich ludzi w zespole!

11 czerwca otworzyła przed nami swoje drzwi gościnna parafia Misjonarzy Klaretynów w Paczynie. Odbył się tam festyn parafii klaretyńskich. Oprócz obecnych na miejscu gospodarzy przyjechali przedstawiciele parafii w Miedarach, Wrocławiu, Płocku i Łodzi. Były też Siostry Misjonarki Świętego Antoniego Marii Klareta. Wspólna modlitwa, poznanie się, przedstawienie zagranicznych misji, quizy, gry, dużo rozmów i radości zajęły niemal cały dzień! W czasie Mszy św. na rozpoczęcie o. Robert Kycia CMF przypomniał nam, że chrześcijanin to ten, kto ma serce podobne do serca Jezusa. Dlatego na zakończenie prosiliśmy o takie serca modlitwą czerwcowej Litanii.

Tego samego dnia Punkt Wsparcia będący częścią wspólnoty L’Arche z podwarszawskiej Radości świętował 10 lecie swojego istnienia. Od tylu już lat asystenci odwiedzają w domach rodzinnych podopiecznych Arki. jedną z asystentek jest też nasza s. Bogumiła RMI, która napisała słowa jubileuszowej piosenki https://fb.watch/dTW3ZBe8Du/

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa uczciłyśmy między innymi przygotowaniem jednego z ołtarzy.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypadała 16 czerwca, czyli w dzień urodzin naszej s. Luisy RMI. Świętowałyśmy jednak kilka dni później, 21 czerwca, w dzień imienin siostry. Mszę Świętą w intencji solenizantki i jubilatki odprawił o. Emilio Cardenas, marianista. Byli też z nami dwaj inni bracia Marianiści.

W Uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny gościłyśmy u braci Misjonarzy Klaretynów dziękując wraz z nimi za dar charyzmatu ich Zgromadzenia Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Maryi.

To oczywiście nie są wszystkie wydarzenia tego miesiąca. Było też wiele innych spotkań, animacji, codziennej pracy, posługi i oczywiście modlitwy.

DZIĘKUJEMY PANU BOGU ZA CAŁY TEN CZAS, WSZYTSKICH SPOTKANYCH LUDZI I WSZELKIE OTRZYMANE ŁASKI.

Ostatnio dodane: