Aktualności

Bukiet róż dla Maryi.

„Dawne narody Wschodu miały w zwyczaju ofiarować wieńce róż wybitnym osobistościom, a prawdziwi chrześcijanie mają chwalebny obyczaj obdarowywania koroną róż swą szacowną Matkę, Najświętszą Dziewicę Maryję”

św. Antoni Maria Klaret

Maj to piękny miesiąc pełen kwiatów i modlitwy maryjnej. Zatem to również najlepszy czas, żeby pobrać i zainstalować aplikację, która w tej modlitwie pomoże! Polecamy oficjalną aplikację Stowarzyszenia Żywy Różaniec przygotowaną przez Papieskie Dzieła Misyjne. Jest już do pobrania w sklepie Google Play i jest całkowicie darmowa! https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.org.missio.twa&gl=PL

Znajdziecie w niej, wśród innych zasobów, rozważania różańcowe, papieską intencję modlitewną na każdy miesiąc oraz myśli rożnych osób na temat różańca. W tym również słowa naszego Założyciela – św. Antoniego Marii Klareta.

Pisał on między innymi tak:

„Święty Różaniec składa się ze świętych elementów, trudno się zatem dziwić, że modlitwa ta jest tak
miła Bogu i Najświętszej Maryi i pomaga tak skutecznie w uzyskiwaniu wszelkich łask”.

Więcej myśli i cytatów w aplikacji. Zachęcamy do pobierania używania!

Ostatnio dodane:

Uśmiechać się zawsze!

To słowa powtarzane często przez Tereskę Albarracin. Młodą Misjonarkę Klaretynkę, która zmarła w opinii świętości 12 marca 1946 roku w Barcelonie.

Spotkanie z młodszymi siostrami

Od stycznia bieżącego roku trwa w Reus (Hiszpania) kurs dla sióstr juniorystek naszego Zgromadzenia z Afryki i Azji, które bezpośrednio przygotowują się do złożenia ślubów wieczystych. W tym czasie siostry zwiedzają miejsca w Hiszpanii związane z naszym charyzmatem oraz mają różne spotkania i wykłady. W ramach tej formacji, od 5 do 7 marca, zajęcia z duchowości misyjnej prowadziła s. Monika RMI.

Europejskie zebranie dyrektorów krajowych PDM

„Miłość do Kościoła i jedność z Nim są głęboko zakorzenione w naszym Zgromadzeniu. Przyjmujemy z pełną gotowością wskazówki Ojca Świętego i Biskupów. Staramy się czynić wszystko, aby Kościół ukazywał oblicze Chrystusa ludziom rożnych kultur, epok i miejsc”. Konst. 8