Aktualności

Budujemy razem.

W dniach 27-29 maja 2022 w Madrycie odbyło się spotkanie Rady Prowincjalnej prowincji Europy z przełożonymi lokalnymi i siostrami z rad lokalnych.

Było to jedno ze spotkań formacyjnych prowincji. Prowadziła je Sara Ferreras na co dzień zajmująca się coachingiem. Poprzez zabawę uczyła siostry wspólnie budować przyszłość każdej z nas, naszych wspólnot i całej naszej prowincji zaczynając od właściwego spojrzenia na rzeczywistość i od współpracy. Warsztaty i całe spotkanie przebiegało w klimacie siostrzaności i otwartości.

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.