Aktualności

Bożonarodzeniowy „home tour” :)

„Jesteśmy wezwane przez Ojca w Duchu Świętym, aby iść śladami Chrystusa – Naszego Dobra”.

Tak mówią nasze Konstytucje. Każda Misjonarka Klaretynka RMI ma wpatrywać się w Chrystusa i iść za Nim. Wpatrujemy się w naszego Pana od samego początku, od Jego narodzin w Betlejem. W tym świątecznym czasie oktawy Bożego Narodzenia zapraszamy Was na mały HOME TOUR do Misjonarek Klaretynek RMI.

„Powinnyśmy być gościnne, serdeczne i szczodre w stosunku do odwiedzających nas osób” (Konst. 47) Zapraszamy do WEJŚCIA!

„Jeśli słowa Misjonarki Klaretynki nie powstaną w kuźni modlitwy, nie zmiękczą serc. Wierne naszemu charyzmatowi powinnyśmy w ciszy oddawać się modlitwie (…) Modlitwa jest naszym podstawowym obowiązkiem i naszym pierwszorzędnym prawem” (Konst. 50). Zapraszamy do KAPLICY!

„Maryja, która w pełni uwierzyła, jest dla nas wzorem ufnej modlitwy. Łączymy się z Nią poprzez liturgię Kościoła, która stale upamiętnia obecność Matki w tajemnicy Syna” (Konst. 55)

„Poprzez naszą wspólnotę życia pragniemy uczynić widoczną tajemnicę wspólnoty Kościoła” (Konst. 36) Zapraszamy do SALI WSPÓLNOTY! Bonusik… Małe wspomnienie z wigilii…

Ostatnio dodane: