Aktualności

Aby Bóg był znany i kochany

W Trzebnicy, u grobu św. Jadwigi, na dolnośląskiej ziemi, odbywa się doroczna pielgrzymka osób konsekrowanych i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. W czasie tego spotkania s. dr Jolanta Hernik wygłosiła dwie konferencje. Jedną do młodych konsekrowanych pt. „Powołani by dawać Jezusa”, a drugą do przełożonych żeńskich i męskich wspólnot zakonnych, którzy przybyli z pielgrzymką do sanktuarium św. Jadwigi.

Ostatnio dodane:

Z Żywym Różańcem w Białymstoku

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku 29 czerwca bieżącego roku spotkali się pracownicy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
Wśród nich również nasza s. Monika Juszka RMI.

SAM ale nie sam:)

SAM to skrót od nazwy Szkoła Animatorów Misyjnych. Od prawie trzydziestu lat organizowana jest przez Dyrekcję Krajowa Papieskich Dziel misyjnych w Polsce. To kilka dni wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów, mających na celu rozbudzenie ducha misyjnej animacji i współpracy.

Urodziny Matki Założycielki.

28 czerwca 1813 roku w Vallmoll w małej katalońskiej miejscowości, odległej o 15 km od Tarragony, przyszła na świat Maria Antonia París i Riera. Następnego dnia, 29 czerwca, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, w kościele parafialnym została chrzczona. To właśnie ona, 42 lata później, wraz ze św. Antonim Marią Klaretem, dała początek Zgromadzeniu Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Dzisiaj świętujemy jej 210 urodziny.