Aktualności

XVIII Kapituła Generalna

W dniach 6-31 lipca w Rocca di Papa we Włoszech odbędzie się XVIII Kapituła Generalna Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek. Takie wydarzenie odbywa się raz na sześć lat i jest najważniejszym spotkaniem sióstr z całego świata. Zostały one wybrane przez siostry w swoich prowincjach, aby być delegatkami i reprezentantkami każdej Misjonarki Klaretynki RMI. Wśród 34 uczestniczek Kapituły jest też nasza siostra Jolanta Hernik RMI.

Kapituła Generalna reprezentuje całą wspólnotę Zgromadzenia i wyraża uczestnictwo każdej z sióstr w podsumowaniu ostatnich sześciu lat życia oraz rozeznawaniu dróg, na które wzywa nas Pan w przyszłości.

Pragniemy wrócić do Źródła, czyli do Chrystusa, który jest Słowem Ojca i wciąż nas przemienia czyniąc nieustannie nowymi w praktyce, a nie tylko w teorii.

Wspierają nas Założyciele. Ojciec Klaret przypomina, że „Miłość Chrystusa przynagla nas„, a Matka Paris, że to „Nasz Pan zawsze i we wszystkim ma być naszym Mistrzem i Doradcą„.

Prosimy o modlitwę za Kapitułę i całe nasze Zgromadzenie, abyśmy przyjmowały dary Ducha Świętego, które chce rozlewać na nas pośród naszych słabości. By odnawiał się w nas duch misyjny w łączności z całym Kościołem na synodalnej drodze.

Prosimy o łaski potrzebne do tego, by słuchać i odpowiadać na wezwania, które Bóg stawia każdej Misjonarce Klaretynce RMI.

Ostatnio dodane: