Aktualności

30 lat w Polsce

Od kilku dni wspominamy nasze początki w Polsce i obchodzimy 30 lat tego wydarzenia. W 1990 roku pierwsze trzy siostry (+)Natividad Sanz RMI, Jolanta Kafka RMI i Bogumiła Pistelok RMI, na zaproszenie Braci Klaretynów przyleciały do Warszawy, żeby założyć pierwszą wspólnotę naszego Zgromadzenia na tej ziemi. W pierwszych dniach towarzyszyła im ówczesna Matka Generalna Zgromadzenia s. Eusebia Pizarro RMI. Siostry zamieszkały w parafii św. Marii Magdaleny na Bródnie gdzie gościny i wszelkiej pomocy udzielił im ksiądz proboszcz (+)Stanisław Rawski.

Wiele się przez te lata wydarzyło. W wielu sercach i wielu miejscach siałyśmy i siejemy charyzmat klaretyński głosząc Ewangelię. Pragniemy, aby Bóg był znany i kochany przez wszystkich. Uczymy rozmiłować się w Słowie Bożym, być blisko Maryi Niepokalnej i jak Ona walczyć ze złem w każdej jego formie. A każdy nasz dzień ofiarujemy za Kościół, za kapłanów i osoby konsekrowane.

Dziękujemy Najświętszemu za każdy dzień na Polskiej ziemi i każdą spotkaną tutaj osobę. Polecamy się również Waszej modlitwie, żebyśmy wierne Panu Bogu, Założycielom (Ojcu Klaretowi i Matce Paris) i samym sobie nadal wypełniały jak najdoskonalej Święte Prawo Pana i Rady Ewangeliczne.

Ostatnio dodane: